Tag: МВР

МВР најави мерки за дислоцирање на реквизитите за забавен парк во Карпош, од Општина Карпош демантираат дека е издадено одобрение

Надлежни институции, постапувајќи по допрен глас дека се поставуваат реквизити за забавен парк без соодвети дозволи и документација на локација ...

Бруталното приведување на новинарот Фуркан Салиу: Не можам да дишам! Фото. скриншот

МВР поднесе кривична пријава против новинарот Фуркан Салиу, тој повикува меѓународните организации да го следат развојот на ситуацијата

Министерството за внатрешни работи денeска поднесе кривична пријава против новинарот и уредник на ПорталХ Фуркан Салиу. Салиу и уште едно ...

Бурни реакции по апсењето и тепањето на новинарот Фуркан Салиу: ЦИВИЛ, ЗНМ, Маричиќ, Таравари, Битиќи, СДСМ… МВР се правда со пиштол најден во автомобил

Новинарот и сопственик на ПорталиХ, Фуркан Салиу беше уапсен од специјалната полиција (ЕБР) за време на фудбалски натпревар во Коњаре, ...

Page 1 of 34 1 2 34