fbpx

Tag: претседателски избори

Европски фронт – граѓаните сами да одлучат за кого ќе гласаат за претседател на државатa; која порака ќе ја испрати ВЛЕН?

За разлика од претходните претседателски избори, кога политичките партии на Албанците во вториот круг од изборите ги повикува членовите, симпатизерите ...

Тим на Пендаровски: Давкова сфати дека единствен начин да излезе како победник во јавни соочувања е да организира разговор со „празно столче“ во договор со јавниот сервис

После јавната бламажа на трите досегашни ТВ дуели, Гордана Силјановска Давкова сфати дека единствен начин да излезе како победник во ...

Дебата на седумте кандидати за претседател: Пендаровски и Османи конкретни за патот до ЕУ, Силјановска без јасен став

Седумтемина кандидати претенденти за прертседател на државата во предизборната дебата на Македонската телевизија изразија различни ставови во однос на евроинтегративниот ...

Page 1 of 5 1 2 5