Tag: реакција

Мицотакис: Провокативна, незаконска и недозволива иницијатива од новата претседателка на Северна Македонија

Нелегална, недозволива и провокативна, ја карактеризира грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, одлуката на Гордана Силјановска Давкова да го користи името Македонија ...

Грантови за винарии не се доделуваа со привилегии, реагираат од Здружението „Македонски семејни винарии” на изјави од Трипуновски

Грантови за мали семејни винарии не се доделуваа со привилегии од страна на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство,  реагираат ...

Пендаровски: Етикетирање, дискредитација и обиди за регулирање на новинари и медиуми имаше и во минатото и сведоци сме дека таквите процеси не доведоа до демократски развој

Слободата на медиумите е директно поврзана со степенот на демократијата во едно општество и со заштитата на јавниот интерес. Новинарството ...

Зоран Иванов. Фото: Б. Јордановска / Цивил

Иванов: Ден по настанот Мирчевски повторно ја злоупотреби телевизијата, грубо се обраќаше на Рамадани без да му даде можност за одговор

Уредникот Мирчевски ја злоупотреби телевизијата. Во прилогот од вестите, следниот ден, кога од нога даваше изјава се заврте кон камерите ...

Page 1 of 4 1 2 4