Tag: Руслан Стефанчук

Митрески по онлајн состанокот со украинскиот колега Стефанчук: Ја реафирмирав поддршката и солидарноста на нашата земја кон Украина

Претседателот на Собранието, Јован Митрески, на онлајн состанок со претседателот на украинската Врховната Рада, Руслан Стефанчук ја реафирмирал поддршката и ...

Украина: Пет жртви во Харкив; Стефанчук бара системи за противвоздушна одбрана; амбасадорката Дир се заблагодари на Петровска за македонската поддршка

Бројот на погодените од ракетниот напад утринава врз Харкив во Украина, извршен од руските сили, се зголеми на 63, од ...

Стефанчук по средбата со Османи: Задача на сите демократски сили е да обезбедат војната против Украина да заврши со пораз на Русија

Драго ми е што се сретнав со претседавачот со ОБСЕ, министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија Бујар Османи. ...