Tag: Сектор за односи со јавноста

Ковачевски со честитка до МПЦ-ОА: Духовно-просветителското наследство на светите браќа Кирил и Методиј има безвременско значење

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски по повод 24 Мај – Денот на сесловенските просветители,светите браќа Кирил ...