Tag: Спасовски

Спасовски: Откако сум министер направивме многу рефоми со кои се градат институциите според европски стандарди и се штитат човековите права

„Од кога сум министер се направени многу реформи на стратешко ниво. Дел од нив се: Реформа на безбедносната разунавачка заедница, ...

Спасовски: МВР анализира информации за нови аспекти кои произлегуваат од истрагата за убиствата на Вања и Панче

Министерството за внатрешни работи разгледува, анализира и обезбедува докази и информации за нови аспекти кои произлегуваат од истрагата за убиствата ...

Адвокатот Васко Стојков се уште на распит во полиција, кривична пријава ќе биде поднесена против возачот со кој Палевски замина во Турција

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска изјави дека се уште трае распитот на адвокатот Васко Стојков, со кого Љупчо ...

Спасовски: Вања Ѓорчевска е киднапирана во влезот на зградата и ставена во багажник на возило, убиена е по два часа

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски на прес-конференцијата во Јавното обвинителство рече дека според сознанијата и исказите на осомничените, Вања ...

Page 2 of 14 1 2 3 14