Tag: Стејт департмент

Портпаролката на Стејт департментот Хала Рарит на арапски јазик поднесе оставка заради несогласување со војната во Газа

Портпаролката на Стејт департментот на арапски јазик Хала Рарит поднесе оставка поради противењето на политиката на Вашингтон за војната во ...

Page 1 of 4 1 2 4