Tag: свет

Бела куќа: Наместо Бајден, американската потпретседателка Камала Харис ќе присуствува на самитот во Украина во Швајцарија

Американската потпретседателка Камала Харис ќе присуствува на мировниот самит во Украина во Швајцарија, соопшти денеска Белата куќа, откако претседателот Џо ...

Page 1 of 2 1 2