fbpx

Tag: Талат Џафери

Џафери потврди пред Агелер: Законот за рестриктивни мерки ќе биде вратен во процедура уште на следната владина седница

Премиерот Талат Џафери денеска се сретна со амбасадорката на Соединетите Американски Држави во земјава, Анџела Прајс Агелер. Џафери ја истакна ...

(ВИДЕО) Премиерот Џафери на првата седница на новоизбраната Влада: Да работиме посветено, ефикасно и заедно за фер избори

Во Владата започна првата седница на новоизбраниот владин состав. На почетокот на конститутивната седница на новоизбраната преодна Влада на Република ...

Page 1 of 5 1 2 5