fbpx

Tag: теории на заговор

„Дистописки кошмар каде движењето е силно контролирано и надгледувано од владите“: Теориите на заговор и дезинформациите ги нарушуваат локалните избори во ОК

Кандидатите во гласањето „директно ја искористија“ оваа реторика, изјави за Еуроњуз Мејси Дрејпер, аналитичар во Logical, технолошка компанија која се ...

Крајната десница во Германија шири теории на заговор, информира разузнавачка агенција

Антидемократски позиции беа изнесени на конгресот на екстремно десничарската партија „Алтернатива за Германија“ изминатиов викенд, јавува Германската агенција за внатрешно ...