Tag: Турција

фото: Влада РСМ

Ковачевски – Шентоп: Поддршка од Турција за напредокот на Северна Македонија, значаен и за стабилноста на регионот

Премиерот на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, се сретна денеска со Мустафа Шентоп, претседател на Големото национално собрание на Република ...

Екрем Имамоглу (фото извор: Wikimedia Commons)

Турскиот суд одреди затвор и политичка забрана за градоначалникот на Истанбул и противкандидатот на Ердоган

Екрем Имамоглу долго време се сметаше за потенцијален силен противкандидат на претседателот Реџеп Тајип Ердоган на изборите следната година. Турскиот ...

Page 21 of 21 1 20 21