Tag: Урсула фон дер Лајен

Фон дер Лајен до Силјановска Давкова: За пат кон ЕУ потребно е целосно почитување на обврзувачките договори, вклучително и Договорот од Преспа

Претседателката на Европската комисија Урсула Фон дер Лајен во објава на Икс и порача на новоизбраната претседателка Гордана Силјановска Давкова ...

Ursula von der Leyen

Се отвора пат за реизбор на Фон дер Лајен: Нашата мирна и обединета Европа е оспорена како никогаш досега од популисти, од националисти

Европската народна партија (ЕПП) денеска ја потврди Урсула фон дер Лајен како главен кандидат за европските избори во јуни, отворајќи ...

Page 1 of 6 1 2 6