fbpx

Tag: ВМРО-ДПМНЕ и Левица

Маричиќ ја отвори можноста за формирање широка коалиција, АА во моментов не преговара за влез во Владата, БЕСА има цел да победи во албанскиот блок

Откако вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ ја отвори можноста за формирање широка предизборна коалиција во насока на поддршка на ...