Tag: враќање

Фото: AA

Во пресрет на вториот круг од претседателските избори во Турција Киличдароглу вети враќање на мигрантите во нивните земји

Главниот ривал на турскиот претседател Таип Ердоган на претседателските избори, лидерот на опозициската Републиканско народна партија (ЦХП), Кемал Киличдароглу, денеска ...