fbpx

Tag: жито

Западот за повлекувањето на Русија од договорот за жито: Путин направи огромна грешка, ова е сериозна ескалација

Францускиот претседател Емануел Макрон изјави дека Владимир Путин направил огромна грешка со повлекувањето од важниот договор за жито. Зборувајќи денеска ...

Page 1 of 2 1 2