Tag: амбасади

ЦИВИЛ вчера со протест пред руската амбасада, повеќе европски земји ги повикаа руските дипломати на консултации поради смртта на Навални

Претставници на ЦИВИЛ вчера пред руската амбасада во Скопје, со протестно писмо по повод смртта на рускиот борец за демократија ...