fbpx

Tag: билатерални односи

(ЕКСКЛУЗИВНО) Јевген Перебијнис, заменик министер за надворешни работи на Украина: Поддржете ја Украина, останете на вистинската страна на историјата

Заменик министерот за надворешни работи на Украина, Јевген Перебијнис, беше во работна посета на Северна Македонија на 10 октомври, како ...