fbpx

Tag: честитка

Честитка од Џафери за Божиќ: Нека празникот ги грее срцата со човештво, солидарност, взаемна почит и разбирање меѓу сите граѓани

Претседателот на Собранието Талат Џафери на сите припадници на православната вероисповед, упатува искрени честитки по повод големиот христијански празник, Христовото ...

Димитар Ковачевски

Раѓањето Христово – Божиќ, секоја нова година, симболизира нов почеток и со тоа отвора нова можност, поискусни, помудри и со чисти мисли да пристапиме кон нови добри дела

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, во чест на големиот христијански празник, Рождество Христово – Божиќ, во ...

Ковачевски со честитка за новогодишните празници: Наша најголема вредност се луѓето, со верба, оптимизам и мудрост ќе ги постигнеме целите пред нас

Премиерот Димитар Ковачевски во новогодишната честитка до граѓаните истакнува дека во овој момент, најмногу е потребна верба, оптимизам и мудрост. ...

Премиерот Ковачевски упати честика за Божиќ до верниците на Католичката црква и граѓаните кои празнуваат по грегоријанскиот календар

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, упати телеграма со честитки до Скопскиот бискуп и Струмичко-скопски епарх, монсињор ...

Пендаровски: Со своето дело Св. Климент Охридски остави трајно наследство коешто изобилува со духовност и со мудрост

Претседателот Стево Пендаровски, по повод христијанскиот празник Свети Климент Охридски упати честитка до поглаварот на Македонската Православна Црква – Охридска ...

Page 1 of 3 1 2 3