fbpx

Tag: демант

Демант од МВР: Ковачки шири невистини, неселективно се постапува за сите кршења на законот, без оглед кој е сторителот

Секторот за внатрешни работи Велес ги демантира невистините објавени од страна на пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Драган Ковачки, објавени на социјалните мрежи ...

МВР: ВМРО-ДПМНЕ да не шири лаги, очигледно им пречат одличните резултати на полицијата во справувањето со криминалот

Министерството за внатрешни работи најостро ги демантира лагите пласирани од партијата ВМРО-ДПМНЕ за некакво влијание на директорот на Бирото за ...

Page 1 of 2 1 2