fbpx

Tag: државничи одлуки

СДСМ: Време е за одлука за европскиот пат, ДПМНЕ има шанса за прв пат да покаже државничко однесување

Портпаролката на СДСМ, Богданка Кузеска на денешната прес-конференција истакна дека „досега, опозициската ДПМНЕ нема поддржано ниту една важна стратешка одлука ...