fbpx

Tag: електрична енергија

Изминатото деноноќие произведени 18.835 мегават часови електрична енергија, продадени 330 мегават часови ноќни вишоци

АД ЕСМ вчера произведe 18.835 мегават часа електрична енергија, со што целосно ги задоволи потребите на домаќинствата и малите потрошувачи. Во Термоелектраните произведени се 15.953, а во ...

Page 1 of 2 1 2