fbpx

Tag: Естонија

Фото: Икс на МоД Естонија

Естонија испраќа нов пакет воена помош од 80 милиони евра за Украина, естонскиот и финскиот премиер побараа континуирана поддршка од ЕУ за Кијив

Естонија ќе испрати пакет воена помош од 80 милиони евра за Украина, кој вклучува и противтенковски ракети Javelin, објави естонското ...

Page 1 of 2 1 2