Tag: Гордана Силјановска Давкова

Давкова: Не мислам дека заканите на господинот Мицотакис се во духот на развивањето на пријателските односи

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова одбива да ги коментира секојдневните закани од грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис за можно вето за европските ...

Мицотакис ја повикува Силјановска Давкова да избегне „слични незаконски и провокативни“ постапки

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, преку интервјуто за неделното издание на солунскиот весник „Македонија“, ја повика новата претседателка Гордана Силјановска Давкова ...

Вагнер: Германија нема да дозволи „сиви зони“ во Европа, Северна Македонија има обврска да го почитува Преспанскиот договор

Северна Македонија има обврска да го почитува Преспанскиот договор, порачуваат од германското Министерство за надворешни работи, откако на инаугурацијата, новоизбраната ...

Page 1 of 4 1 2 4