fbpx

Tag: Груби

(ИЗБОР) Албански медиуми: Реципроцитет на „Заедници“ во Косово и Србија, членовите на семејствата на масакрираните во Речак бараат правда, Ахмети не го дава Груби

Формирањето на Заедницата на српски општини во Косово и реакциите по ова прашање, одбележувањето 24 години од на масакрот во ...