fbpx

Tag: хибридни закани

Професорите Попоска и Пивоваров на панел-дискусија на Цивил за борба против дезинформации, пропаганда и хибридни закани

ЦИВИЛ денеска организира панел-дискусија на тема „Ослободи го умот: Клучни елементи на борбата против дезинформациите, пропагандата и хибридните закани во ...

Универзитетските професори Попоска и Пивоваров ќе говорат на панелот на ЦИВИЛ за дезинформациите, пропагандата и хибридните закани во Северна Македонија

ЦИВИЛ организира панел дискусија на тема „Ослободи го умот: Клучни елементи на борбата против дезинформациите, пропагандата и хибридните закани во ...

Спасовски: За 30% ги покачивме платите на вработените кои директно се борат против сајбер нападите и хибридните закани

Темата за критичната инфраструктура треба да биде приоритет, порача министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во гостувањето во Телма телевизија. ...

Page 1 of 2 1 2