fbpx

Tag: Избори 2024

Пендаровски: Кандидатот за претседател треба да има граѓанска поддршка, партиските договарања не придонесуваат за демократијата

Кандидатот на СДСМ за претседател на државата Стево Пендаровски во вечерашниот дуел со неговата противкандидатка од ВМРО-ДПМНЕ Гордана Силјановска Давкова, ...

Page 1 of 3 1 2 3