fbpx

Tag: израелски напад

Најмалку 500 загинати во израелски воздушен напад врз болница во Газа; Хамас подготвен да ги ослободи за еден час сите заложници доколку прекинат бомбардирањата

Помеѓу 200 и 300 луѓе загинаа во воздушен напад на арапска баптистичка болница во градот Газа, изјави портпарол на палестинското ...