fbpx

Tag: Леопард 2

Украинскиот претседател Володимир Зеленски

Зеленски внимателно реагира на извештаите за тенковите „Леопард“, нагласувајќи колку се неопходни

Украинскиот претседател Володимир Зеленски претпазливо реагираше на извештаите дека германскиот канцелар Олаф Шолц се согласил да и достави на Украина борбени тенкови ...