fbpx

Tag: Лирман

Османи на средба со Лирман: Реалистични се нашите барања за постепен пристап до фондовите, политиките и заедничкиот пазар на ЕУ

Министерот за надворешни работи Бујар Османи денес, во рамки на учеството на безбедносниот форум Глобсек во Братислава, оствари билатерална средба ...