fbpx

Tag: масакрот

Обвинителството отвори предмет во врска со мајката на малолетникот кој се товари за масакрот во ОУ „Владислав Рибникар“ во Белград

Белградското јавно обвинителство денеска соопшти дека оформило предмет по службена должност за да се утврди дали во дејствијата на мајката ...