fbpx

Tag: министерства

(ВИДЕО) Силјановска ветуваше намалувања, а Мицкоски ќе го зголемувал бројот на министерства со три нови: за енергетика, дигитализација, и спорт

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски најави зголемување на бројот на министерствата доколку ВМРО-ДПМНЕ успее да создаде ново парламентарно мнозинство по ...