fbpx

Tag: МНР

МНР ги повикува Македонците во Албанија слободно да ја изразат својата етничка, јазична и религиска припадност на претстојниот попис

Министерството за надворешни работи ги охрабрува сите Македонци во Албанија слободно да ја изразат својата етничка, јазична и религиска припадност, ...

Османи- Џаишанкар: Отвараме ново поглавје во односите со Индија преку зајакната економска соработка и регионално поврзување 

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, во рамки на официјалната посета на Индија, денес оствари средба со својот индиски хомолог, ...

Османи во посета на Индија

Шефот на македонската дипломатија Бујар Османи од денеска е во официјална посета на Индија, соопшти индиското Министерството за надворешни работи. ...

Page 1 of 16 1 2 16