fbpx

Tag: Шоле

Телефонски разговор Курти – Шоле

Косовскиот премиер Албин Курти синоќа имаше телефонски разговор со високиот советник на американскиот Стејт департмент, Дерек Шоле, соопшти денеска Владата ...