fbpx

Tag: Таравари

Дебата Османи – Таравари: Mора да се случат уставните измени, Македонија по секоја цена треба побрзо да ги започне преговорите со ЕУ

Кандидатите за претседател на државата од колациите Европски фронт, Бујар Османи и од Вреди, Арбен Таравари вчера во телевизиска дебата ...

Крилото во АА на Таравари ја поддржа неговата кандидатура за претседател и коалицијата со ЕСП и ги поништи одлуките на Села

Крилото од Алијансата за Албанците на лидерот Арбен Таравари на вонреден конгрес вечерва во Скопје ги потврди одлуките за кандидатурата ...

Page 1 of 5 1 2 5