fbpx

Tag: Таравари

Крилото во АА на Таравари ја поддржа неговата кандидатура за претседател и коалицијата со ЕСП и ги поништи одлуките на Села

Крилото од Алијансата за Албанците на лидерот Арбен Таравари на вонреден конгрес вечерва во Скопје ги потврди одлуките за кандидатурата ...

Превирања во АА: Таравари утре закажа состанок во Куманово, АА преку соопштение потенцира дека Централното Собрание ќе се одржи в сабота во Скопје

Несогласувањата меѓу претседателот на Алијанса на Албанците, Арбен Таравари и претседателот на партиското Централно собрание Зијадин Села продолжуваат и денеска ...

Page 2 of 5 1 2 3 5