Tag: Урсула фон дер Лајен

Лајен од Давос: ЕК има зелен индустриски план што ќе ја направи Европа дом на чиста технологија и индустриски иновации

Европската комисија има зелен индустриски план што ќе ја направи Европа дом на чиста технологија и индустриски иновации, изјави претседателката ...

Page 6 of 7 1 5 6 7