fbpx
Wednesday, 7 December 2022

Tag: Запорижја

Доенче загина кога руски проектили погодија породилно одделение во регионот Запорижја, двајца цивили загинаа во гранатирањето на Купјанск

Руските напаѓачи пукаа во породилното одделение на болницата во Вилњанск, убивајќи едно новороденче во текот на ноќта во средата, 23 ...

Индустриска зона Запорожје, Украина (фото извор: www.encyclopediaofukraine.com)

Енергоатом соопшти дека руските сили се одговорни за синоќешното и денешното гранатирање на нуклеарката Запорижја

Украинскиот оператор на нуклеарната централа Запорижја соопшти дека руските сили се одговорни за синоќешното и денешното гранатирање, објави Ројтерс, а ...