fbpx

Tag: зечевиќ

Зечевиќ на средба со Дрекслер: Битката за ЕУ е битка за младите македонски генерации, очекуваме Германија да остане наш силен поддржувач

Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ денеска се сретна со амбасадорката на Сојузна Република Германија, Петра Дрекслер во седиштето на ...