Tag: Албанија

Фреди Белери, cause célèbre: Албански градоначалник со грчко потекло во албански затвор за купување гласови – избран за грчки европратеник

Грчката владејачка партија направи исклучително спорен избор за учество на европските избори што се одржаа вчера – Фреди Белери, градоначалник ...

Џафери – Река: Северна Македонија и Албанија придонесуваат во регионалната стабилност и најреалната шанса за членство во ЕУ до 2030, не смее да се пропушти

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Талат Џафери, денеска се сретнал со амбасадорот на Република Албанија во земјава, Фатос ...

Фото: Собрание на РСМ

Џафери – Хасани: По завршувањето на скрининг процесот, Северна Македонија и Албанија подготвени да ја забрзаат евроинтеграцијата

Претседателот на Собранието на Република Северна Македонија, Талат Џафери денеска оствари средба со  министерот за Европа и надворешни работи на ...

Албанскиот Висок инспекторат почна истрага против градоначалничката на Булќиза, за лажните потврди за бугарско потекло во Голо Брдо

Албанскиот Висок инспекторат за пријавување и контрола на имот и судир на интереси (ИЛДПКИ), информираше дека е започната управна истрага ...

Page 1 of 13 1 2 13