fbpx

Tag: Азербејџан

Агдам, Нагорно-Карабах, фото: Константин Новаковиќ / Pescanik

Азербејџанско сценарио

Пишува: ДЕЈАН ИЛИЌ / Peščanik Вук Јеремиќ им честиташе на властите на Азербејџан за успешното етничко чистење на територијата на ...

Колони бегалци од Нагорно-Карабах, септември 2023

Нагорно-Карабах: Голем број загинати и повеќе од 300 повредени цивили во експлозија во складиште за гориво, расте бројот на бегалци

Во експлозија во складиште за гориво во Нагорно-Карабах загинаа 20 луѓе, а стотици беа повредени, соопштија локалните етнички ерменски власти, јавува ...

Page 1 of 2 1 2