fbpx

Tag: Балсонаро

Фото: Полицијата ги растура десничарските кампови во Бразил/ BBC

Бразилската полиција ги опколи протестните кампови по нападот на Конгресот, животот во Бразилија се враќа во нормала

Полицијата ги опколи протестните кампови во Бразил откако вчера приврзаниците на поранешниот претседател и лидер на екстремната десница, Жаир Болсонаро ...