fbpx

Tag: ЦИВИЛ Медиа

Амбасадорката Дир: Украинските бранители ја имаат силата на духот што принуди многумина во светот да ги преиспитаат заедничките вредности во целина

Амбасадорката на Украина, Н.Е. Лариса Дир, на почетокот од своето обраќање на  Конференцијата „Украина – година на хероизмот“ се заблагодари ...

Џафери од Конференцијата, „Украина – година на хероизмот“: Сите заедно, онолку колку можеме, онака како можеме даваме поддршка за Украина и украинскиот народ

Претседателот на Собранието, Талат Џафери, во своето обраќање на Конференцијата, „Украина – година на хероизмот“, по повод една година од ...

Ковачевски за ЦИВИЛ Медиа: Поединци и групи со националистичка агенда сакаат регионот да го држат заложник на минатото

„Јас не видов разлика помеѓу претседателот на државата и претседателот на Владата, бидејќи по Советот на безбедност, претседателот на државата ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Во Албанија 300 полицајци под истрага, 10 прашалници за досието „Мекгонигал“, Курти се справува со грешките на претходниците

Во Албанија во текот на изминатата година се уапсени 168 полицајци, а за 300 обвинителството отворило истраги, аферата Мекгонигал под ...

Косовски аналитичари за ЦИВИЛ Медиа: Вучиќ го прифати француско-германскиот предлог, сега притисокот е врз владата на Курти

Србија ризикува изолација од Европската Унија и Соединетите Американски Држави (САД) доколку не се согласи да соработува во реализацијата на ...

Page 1 of 2 1 2