fbpx

Tag: Црна Гора

(ИЗБОР) Албански медиуми: Албанското собрание исклучи 23 опозициски пратеници, револуцијата на Бериша влегува во нова фаза, црногорски полицаец изврши брутално насилство врз албански професор

Во албанското Собрание продолжуваат тензиите, досега се исклучени 23 пратеници од опозицијата, а лидерот на демократите, Сали Бериша, најави дека ...

Page 1 of 2 1 2