fbpx

Tag: црна кампања

Христијан Мицкоски. Фото: Киро Попов

ВМРО-ДПМНЕ наместо да презентира изборна програма, води предвремена „црна“ изборна кампања

Билборди, герилски акции, разни транспаренти, видео презентации, слогани и изјави со неосновани обвинувања од опозициската ВМРО-ДПМНЕ и ултранационалистичката Левица за ...