fbpx

Tag: Дракслер

Зечевиќ на средба со Дрекслер: Битката за ЕУ е битка за младите македонски генерации, очекуваме Германија да остане наш силен поддржувач

Генералниот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ денеска се сретна со амбасадорката на Сојузна Република Германија, Петра Дрекслер во седиштето на ...

Ковачевски – Дрекслер: Партнерството меѓу С. Македонија и Германија е силно и претстојат уште поголеми заеднички успеси

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски, денеска имаше средба со амбасадорката на Сојузна Република Германија во земјава, ...