fbpx

Tag: дронови

(ВИДЕО) Новогодишна ноќ во Украина: Стотици напади со проектили и беспилотни летала низ целата земја, битките на теренот продолжија

Во текот на новогодишната ноќ, руските агресори во Украина не престанаа со воените дејствија. Украинските воени извори објавија дека на ...

Русија предновогодишно сака да ја остави Украина без струја, изминатата ноќ ги нападна Кијивскиот и Днипропетровскиот регион

Руската агресија врз Украина продолжи изминатава ноќ со лансирање на дронови-камикази на северот и југоистокот на земјата. Вкупно 16 дронови ...