fbpx

Tag: Еди Рама

(ИЗБОР) Албански медиуми: Опозицијата бара интерпелација на Рама, Албанците платиле над 43 милиони евра за влез со сплав во Велика Британија, Курти и порача на Србија прво да направат Заедница дома

Во Албанија не стивнува интересот за аферата „Мекгонигал“ и евентуалната поврзаност со Рама, како и мигрантите кои со сплавови влегуваат ...

Фото/Еди Рама од Фејсбук профил

(ИЗБОР) Албански медиуми: Рама негира поврзаност со аферата, бизнисот бил уште од времето на Бериша, на повидок спроведување на сите точки од договорите за Србија и Косово

Во Албанија продолжува медиумскиот интерес за наводната афера, односно поврзаност на Еди Рама со уапсениот поранешен шеф на контраразузнавање на ...

(ИЗБОР) Албански медиуми: Кој го дезинформира Рама за политичката реалност во Северна Македонија, дали Мицкоски и Апасиев му забрануваат на Касами да оди во Тирана

И денеска фокусот на македонските медиуми на албански јазик е насочен кон најавената вечерашна средба на албанскиот премиер Еди Рама ...