fbpx

Tag: Ентони Блинкен

Блинкен ја свиреше на гитара „Rockin’ in the Free World“ во бар во Кијив, на руските пропагандисти не им се допадна песната

Вчера американскиот државен секретар Антони Блинкен ненајавено пристигна во Кијив во првата посета на Украина од страна на висок американски функционер откако Конгресот ...

Ентони Блинкен денеска во Скопје: Најважниот дипломат во администрацијата на САД ќе се заблагодари за лидерската улога на Северна Македонија

Пишува: АНА ВАСИЛЕВСКА Очите на светската политичка елита денска и утре се вперени во Скопје на состанокот на министрите на ...

Блинкен, големиот поддржувач на нашите евроатлантски аспирации, ја води делегацијата на САД на Самитот на ОБСЕ

Големиот поддржувач на евроатлантските аспирации на земјава, државниот секретар на САД, Ентони Блинкен, ќе ја предводи американската делегација на министерскиот ...

Блинкен по повод Денот на независноста на Северна Македонија, ја истакнува поддршката на САД за натамошно разивање на партнерските односи

Американскиот државен секретар Ентони Блинкен упати честитка по повод Денот на независноста на Република Северна Македонија. Во честитката, Блинкен ја ...

Page 1 of 3 1 2 3