fbpx

Tag: Европратеник

Пендаровски: Забрана за влез на европратеник и други бугарски политичари заради дејствијата кои ги преземаат против нашата држава

Во Кабинетот на Претседателот на Република Северна Македонија денеска се одржа 18-та седница на Советот за безбедност, на чиј дневен ред беше ...