fbpx

Tag: европски пат

Маричиќ-Давидоју: Преговарачкиот процес со ЕУ мора да продолжи, тоа е во интерес на граѓаните, државата и регионот

Заменик претседателот на Влада задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ денеска оствари средба со специјалниот претставник на Романија за Западен ...